Ludovic Orban, către ministrul transporturilor: Poate închideți aeroportul de la Cluj, după ce am văzut astăzi la televizor
![]()
I shall not have wasted my time in writing this blog, and more importantly you will not have wasted your time in reading it. All Things Work Together for Good. Nu ceda, nu renunța. Viața este infinit mai prețioasă. Le temps ne respecte, dit-on, que les œuvres auxquelles il collabore. Ichigo Ichie is something like this: What we are experiencing right no we will never happen again. And therefore, we must value each moment like a beautiful treasure.
![]()
Premierul Ludovic Orban s-a arătat deranjat de situația care s-a petrecut joi pe aeroportul din Cluj, unde circa 2.000 de români care urmau să plece cu o cursă charter la muncă în Germania nu au respectat distanța socială și s-au înghesuit în parcarea aeroportului.
„Poate închideți aeroportul de la Cluj, domnule ministru, după ce am făcut astăzi la televizor", i-a spus premierul ministrului transporturilor, Lucian Bode, la începutul ședinței de guvern.
La rândul său, ministrul de interne Marcel Vela a anunțat că în cauză a fost deschis un dosar penal.
Canicula face primele victime în Europa: trei morți în Franța. Temperaturi de 42°C, școli închise și trenuri anulate în mai multe țări Europ...
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu